W dniu 9 czerwca gościliśmy u nas p. Marka Kamińskiego z robotką Noa oraz p. Pawła Serownika, którzy podróżują po szkołach w Polsce w ramach projektu #LifePlan_Expedition z programem "Jak budować odporność psychiczną?" wśród dzieci i młodzieży oraz przyczynić się do jej poprawy. Pan Marek razem z Noa uczą, w jaki sposób za pomocą Metody Biegun możemy wesprzeć młodzież i zatrzymać rosnące statystyki depresji wśród młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież naszej szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uczniowie mieli okazję zadać pytania podróżnikowi, z czego wywiązała się ciekawa dyskusja. Ważnym przesłaniem tego spotkania było uświadomienie młodzieży, że warto jest mieć cel i marzenia, a droga do ich urzeczywistnienia nie jest wcale trudna. Trzeba cieszyć się życiem i realizować plany. Oczywiście napotkać można wiele przeciwności, jak pan Marek podczas swoich podróży po świecie, natomiast ważna jest wytrwałość i dążenie do celu.

 

Pan Marek opowiadał o swoich podróżach, o planach na przyszłość i o robotce Noa. Mogliśmy poznać, jak działa robot, jakie ma możliwości techniczne, a młodzież bardzo ciekawa takich nowinek technicznych miała mnóstwo pytań. Dodatkową atrakcją spotkania był samochód elektryczny Tesla. Wzbudził on ogromne zainteresowanie naszych uczniów. Całe spotkanie było transmitowane na żywo, tak by jak najwięcej osób mogło w nim uczestniczyć.

 

Uczniowie udzielili również wywiadu w Radio Plus. Całe wydarzenie było bardzo interesujące i angażujące. Zapraszamy do odwiedzenia strony fundacji https://fundacjamarkakaminskiego.com/