Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

To już ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z absolwentem ZSE. 6. 06. 2017r. odbył się szósty wykład z otwartego cyklu „Znamy się nie tylko na elektronice”, poprzedzającego 50-lecie istnienia Zespołu Szkół Elektronicznych. Zaproszeni do uczestniczenia w nich goście to osoby, które ukończyły naszą szkołę, ale wykonywany przez nich zawód nie zawsze jest związany z elektroniką.

Tym razem prelegentem był Pan Sławomir Szostak pracownik naukowy Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych w Warszawie. Główny obszar jego zainteresowań związany jest z projektowaniem i wdrażaniem dedykowanych mikroprocesorowych systemów kontrolno-pomiarowych do charakteryzacji materiałów i elementów mikroelektronicznych i optoelektronicznych. W swojej działalności zajmuje się także popularyzacją szeroko rozumianej elektroniki i fotoniki, organizując wykłady, prelekcje i zajęcia laboratoryjne dla młodzieży szkół średnich z różnych części Polski (m. in. w ramach Wszechnicy Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych również dla uczniów naszej szkoły) Zgodnie z tytułem wykładu – „Różne oblicza elektroniki”- absolwent naszej szkoły „oczarował” nas elektroniką, pokazując jej wszechobecność i ogrom zastosowań. Uświadomił nam, że tak naprawdę jesteśmy uzależnieni od elektroniki. Przedstawił także różne możliwości kształcenia i rozwoju absolwentów techników i liceów na wydziale, którego jest pracownikiem. Pełna sala, ogromne zainteresowanie tematyką, a na koniec gromkie brawa – to znaczy, że było bardzo ciekawie, a wykład należał do tych, w którym warto wziąć udział. Zapraszamy na ostatni wykład z cyklu „Znamy się nie tylko na elektronice” - 5.09. 2017r. z Panem Sławomirem Sokołowskim pt. „Uczniowie elektronika przyszłością nowoczesnych technologii”. Nie ukrywamy, iż będziemy się troszkę chwalić….