Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniu 22 maja pełnoletni uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w projekcie ,,Młodzi głosują" Program zachęca młodzież do postawienia się w roli prawdziwego wyborcy i wzięcia udziału w symulacji demokratycznych wyborów. Młodzi głosują to także: webinaria, które przygotują nauczycieli do działania, ciekawe scenariusze zajęć, które łączą przekazywanie wiedzy zgodnej z programami HiTu i WOSu z angażującymi narzędziami edukacyjnymi, materiały i poradniki dla uczestników projektu, które pozwolą przeprowadzić skuteczną kampanię profrekwęcyjną.


Projekt wpisuje się w priorytety Ministerstwa Edukacji i Nauki na rok szkolny 2024/2025.
Młodzi głosują to lekcja demokracji w praktyce. Uczniowie i uczennice poprzez własne działania, dowiedzieli  się więcej o kompetencjach Prezydenta RP, zrozumieli  jak najwyższy urząd w państwie wpływa na nasze codzienne życie i poznali jak obywatelki i obywatele mogą partycypować w demokracji. Cała społeczność uczniowska zyskała okazję, by oddać głos na startujących kandydatów i kandydatki  oraz dała znać o swoich poglądach. Młodzi mają głos.


Wyniki w naszej szkole po przeprowadzeniu wyborów w I turze wyglądają następująco:
Liczba osób uprawnionych do głosowania 310
Liczba głosów oddanych 130
Liczba głosów ważnych 129
Liczba głosów nieważnych 1

1.  Bartosiewicz Artur 1
2.  Biejat Magdalena Agnieszka 0
3.  Braun Grzegorz Michał 19
4.  Hołownia Szymon Franciszek 2
5.  Jakubiak Marek 0
6.  Maciak Maciej 13
7.  Mentzen Sławomir Jerzy 43
8.  Nawrocki Karol Tadeusz 7
9.  Senyszyn Joanna 19
10. Stanowski Krzystof Jakub 5
11. Trzaskowski Rafał Kazimierz 3
12  Woch Marek Marian 0
13. Zandberg Adrian Tadeusz 17


Projekt Młodzi głosują jest neutralny politycznie i nie ma charakteru agitacji wyborczej - nie namawiamy do popierania żadnego kandydata. To działanie profrekwencyjne i proobywatelskie. Zachęcamy do udziału w II turze wyborów prezydenckich.
Głosujesz -decydujesz!


Koordynator projektu

Agnieszka Smolarczyk