Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Dnia 25 marca 2025 r. klasa 3P2 wyprawiła się do Francji, na Lazurowe Wybrzeże, śladem polskich pisarzy Witolda Gombrowicza, Sławomira Mrożka. Podobnie jak ci charakterystyczni polscy pisarze również uczniowie Elektronika raczyli się nie tylko śródziemnomorskim powietrzem, ale też charakterystycznymi dla tego regionu potrawami w klimatycznych, uroczych kawiarniach Starego Miasta.

Uczestnikom wyprawy najbardziej przypadły do gustu długie wyprawy wzdłuż kamienistego wybrzeża, siedmiokilometrową Promenadą Anglików, miejscem często uczęszczanym nie tylko przez turystów, jak też samych mieszkańców, uprawiających w pięknych okolicznościach codzienny trening.

 

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Nicei jest Wzgórze Zamkowe, na które wszyscy wchodzili dwukrotnie, aby podziwiać przepiękną panoramę miasta i widok na morze o różnych porach dnia. Stary Port zachwycił klimatem nadmorskich podróży, a na Targu Prowansalskim można było kupić niepowtarzalne pamiątki, z unoszącym się powietrzu zapachem lawendy.

Niezapomnianym punktem wyprawy było miasto, wokół którego krążą nieprzesadzone legendy – Monako jest bajeczne, nie tylko ze względu na przemieszczające się po całym mieście cuda światowej motoryzacji. Można było poczuć klimat kasyna, niczym z filmu Casino Royale. Wielu wrażeń dostarczyło wycieczkowiczom zwiedzanie Oceanarium w Monako, którego budynek wkomponowany jest w skalną ścianę wybrzeża. Robi wrażenie!

Tym, którzy wybierają się do Nicei polecamy na miejsce grupowych zbiórek Plac Garibaldiego, z charakterystyczną fontanną, co stanowiło dla nas ważny punkt orientacyjny i miejsce, w którym pożegnaliśmy się z tym magicznym miastem. Do zobaczenia w innym pięknym miejscu na ziemi… Dziękujemy za prowadzenie i opiekę pani Zuzannie Siarkowicz, pani Sylwii Szafranowicz, Dianie Tomaszewskiej.