W dniach 24 – 26 listopada 2021 r. odbył się finał mistrzostw World Skills Poland 2021 w Gdańsku. WorldSkills to największe międzynarodowe mistrzostwa na świecie, promujące umiejętności zawodowe, w których rywalizuje 85 państw. Norbert Gut – uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu wziął udział w trzecim i ostatnim etapie mistrzostw World Skills Poland 2021, jako jeden z sześciu finalistów. Norbert zdobył srebrny medal w kategorii INSTALACJE ELEKTRYCZNE.

W konkurencji INSTALACJE ELEKTRYCZNE należało wykazać się olbrzymią wiedzą z zakresu instalacji elektrycznych oraz instalacji automatyki. Norbert zajmując drugie miejsce w Polsce został „najlepszym z najlepszych” w dziedzinie instalacji elektrycznych i automatyki. Jako wicemistrz Polski został członkiem reprezentacji kraju, który może zastąpić mistrza Polski w mistrzostwach Świata w Shanghaiu.

Norbertowi SERDECZNIE GRATULUJEMY! i życzymy dalszych sukcesów.

Link do strony organizatora SkillsPoland 2021 z aktualnymi wynikami w kategorii INSTALACJE ELEKTRYCZNE: https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk-instalacje-elektryczne/

Szkolna Komisja Konkursowa: Mariusz Kowalczyk Marcin Makowski Artur Nowocień