Uroczyste obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy 10 listopada od obejrzenia w kameralnym gronie, z racji sytuacji pandemicznej, montażu słowno – muzycznego przygotowanego specjalnie na tę okoliczność przez szkolny zespół muzyczny oraz młodzież z klasy 3P. Uczniowie podzielili się refleksjami na temat Ojczyzny, słowami poezji próbowali na nowo zdefiniować pojęcie patriotyzmu. Głos zabrał również dyrektor szkoły, Konrad Witkowski, który przypomniał, że 11 listopada to wyjątkowa data w pamięci każdego Polaka, bo to właśnie w tym dniu kultywujemy pamięć o bohaterstwie naszych przodków, dzięki którym po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość.

Cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy o symbolicznej godzinie – 11.11. Z uwagi na trwający stan epidemii odśpiewanie hymnu odbyło się w klasach lekcyjnych przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Klasy, które tego dnia pracowały w trybie zdalnym, włączyły się w obchody w formie on-line.

Kolejnym punktem obowiązkowym obchodów Święta Niepodległości było wspólne wysłuchanie słuchowiska okolicznościowego przygotowanego przez uczniów klasy 3I. Tematem przewodnim tej niezwykłej lekcji wychowania patriotycznego była historia walki o niepodległość z wykorzystaniem archiwalnych materiałów dźwiękowych, które zobrazowały drogę Polski do odzyskania niepodległości, podkreśliły wartość wolności przywróconej dzięki staraniom wielu pokoleń Polaków.

Tego dnia poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w oficjalnych obchodach, uczestnicząc w mszy świętej odprawionej w Katedrze pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu, uroczystym przemarszu ulicami Radomia oraz apelu na Rynku, głównym placu dzielnicy Miasta Kazimierzowskiego.