Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Uroczyste obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy 10 listopada od obejrzenia w kameralnym gronie, z racji sytuacji pandemicznej, montażu słowno – muzycznego przygotowanego specjalnie na tę okoliczność przez szkolny zespół muzyczny oraz młodzież z klasy 3P. Uczniowie podzielili się refleksjami na temat Ojczyzny, słowami poezji próbowali na nowo zdefiniować pojęcie patriotyzmu. Głos zabrał również dyrektor szkoły, Konrad Witkowski, który przypomniał, że 11 listopada to wyjątkowa data w pamięci każdego Polaka, bo to właśnie w tym dniu kultywujemy pamięć o bohaterstwie naszych przodków, dzięki którym po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość.

Cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy o symbolicznej godzinie – 11.11. Z uwagi na trwający stan epidemii odśpiewanie hymnu odbyło się w klasach lekcyjnych przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Klasy, które tego dnia pracowały w trybie zdalnym, włączyły się w obchody w formie on-line.

Kolejnym punktem obowiązkowym obchodów Święta Niepodległości było wspólne wysłuchanie słuchowiska okolicznościowego przygotowanego przez uczniów klasy 3I. Tematem przewodnim tej niezwykłej lekcji wychowania patriotycznego była historia walki o niepodległość z wykorzystaniem archiwalnych materiałów dźwiękowych, które zobrazowały drogę Polski do odzyskania niepodległości, podkreśliły wartość wolności przywróconej dzięki staraniom wielu pokoleń Polaków.

Tego dnia poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w oficjalnych obchodach, uczestnicząc w mszy świętej odprawionej w Katedrze pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu, uroczystym przemarszu ulicami Radomia oraz apelu na Rynku, głównym placu dzielnicy Miasta Kazimierzowskiego.