4 grudnia 2020 odbył się finał XI Międzynarodowego Konkursu „Matematyka w obiektywie.” Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Na tegoroczną edycję zgłoszono 12 000 prac z całego świata.

Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny. Uczestnicy wysyłają zdjęcia którym przypisują nazwy związane z matematyką. Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji. Zaprezentowaliśmy prace 10 uczniów z klas: 2M, 2E, 2TE , 4Ti3 (60 zdjęć).

Miło nam poinformować, że zdjęcie naszego ucznia Kacpra Machlarza z klasy 4Ti3 „Znaki równości” zostało zakwalifikowane do wystawy „Matematyka w obiektywie – 2020”.

Nagrodzone zdjęcia można obejrzeć na stronie: https://mwo.usz.edu.pl

Opiekunka projektu prof. Edyta Krawczyk otrzymała tytuł Ambasadora XI edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”.