Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniach 5-6.X.2020 r. miały miejsce XXXII Radomskie Dni Techniki. W tym roku hasłem przewodnim była "Elektromobilność. W drugim dniu nasi uczniowie, Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Młody Innowator 2019/2020" i jednocześnie zwycięzcy etapu regionalnego tego Konkursu, zostali zaproszeni do praktycznego przedstawienia swojego projektu.

Aniela Siembor z kl. 4TI1, Wiktor Bal z kl. 3TMA, Weronika Wrochna oraz Wiktor Szczepanowski z kl. 2TE wraz ze Sławkiem Sokołowskim zaprezentowali Elektryczny jednoosobowy bezbateryjny pojazd solarny. Dzięki słonecznej pogodzie istniała możliwość pokazania wszystkich własności jezdnych tego pojazdu co cieszyło sie dużym zainteresowaniem mediów a także zwiedzających pokazy. Nasz pojazd z dumą parkował obok takich samochodów elektrycznych jak Tesla, Nissan Leaf oraz VW e-Golf. Więcej informacji możemy znaleźć pod następującymi linkach:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4zcsS_o0yXg

https://www.eska.pl/radom/uczniowie-radomskiego-elektronika-zaprezentowali-pojazd-na-slonce-aa-wXRK-WYdF-5ohQ.html

https://echodnia.eu/radomskie/trwaja-radomskie-dni-techniki-byly-wyklady-oraz-prezentacja-wyroznionego-w-konkursie-pojazdu-solarnego/ar/c4-15218376

https://radom.gosc.pl/doc/6562253.Uczniowie-radomskiego-Elektronika-pokazali-pojazd-solarny

https://radioradom.pl/pojazd-napedzany-sloncem-na-radomskich-dniach-techniki/