Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Zbliża się termin dostarczania zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

Zaświadczenie o wynikach egzaminu, należy złożyć do urny w terminie od 31.07.2020r od godziny 9:50 do 4.08.2020r do godziny 16:00 w zaklejonej nie opisanej kopercie. Kandydat może dostarczyć oryginał (jeśli ma pewność że zostanie zakwalifikowany do przyjęcia) lub kopię wyników egzaminu.

Zaświadczenie może być dostarczone w formie elektronicznej w postaci skanu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Poniżej najważniejsze terminy rekrutacji:

Od 31.07.2020r godzina 9:50 do 4.08.2020r do godziny 16:00 - dostarczanie zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty

12.08.2020r godzina 12:00 - publikacja list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia

Od 12.08.2020r komisja wysyła skierowania na badania dla zakwalifikowanych kandydatów

Od 13.08.2020r od godziny 9:50 do 18.08.2020r do godziny 15:00 kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia, dostarczają w zaklejonej nie opisanej kopercie: oryginały świadectwa, zaświadczenia o wynikach egzaminu, 3 podpisane zdjęcia, zaświadczenie o braku przeciwwskazań do kształcenia w danym zawodzie. Kopertę należy wrzucić do urny znajdującej się w wejściu do warsztatów szkolnych.

19.08.2020r godzina 12:00 - 14:00 - publikacja list przyjętych do szkoły.

 

Pozdrawiamy serdecznie!