Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż uczeń naszej szkoły Szymon Wróblewski z klasy 1Ti2 jest uczestnikiem międzynarodowego projektu muzycznego, który polega na zagraniu utworu „Oda do radości” (9 symfonia Beethovena).

Autorami projektu są wykładowcy i nauczyciele muzyki z Rzymu: - Barbara Riccardi: pomysłodawca (finalistka światowej nagrody nauczycielskiej: Global Teacher Prize) - Prof. Milena Gammaitoni (Roma Tre University, Italy): koordynator artystyczny - Maestro Felice Clemente and Maestro Luca Marino: organizacja muzyczna - Edizioni Curci. W naszym mieście projekt koordynują nauczycielki: Agnieszka Kobierska i Magdalena Dygała.

W projekcie biorą udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z: Włoch, Polski, Argentyny, Indii, Wenezueli, Estoni, Afryki i Stanów Zjednoczonych. Każdy z uczestników nagrywa utwór indywidualnie w domu, a następnie całość jest montowana w jeden wspaniały koncert. Premiera koncertu będzie wyemitowana wkrótce w telewizji włoskiej. Inicjatywa jest reakcją na trwającą pandemię koronawirusa, czas w którym towarzyszy nam niepokój i lęk oraz konieczność zachowania fizycznego dystansu, ale również moment w którym muzyka jednoczy narody i pozwala przetrwać ten trudny okres.

Gratulujemy Szymonowi Wróblewskiemu

 

Film