Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.
Zespól Szkół Elektronicznych w Radomiu zaprasza uczniów klas ósmych  szkoły podstawowej, którzy zdecydowani są rozwijać swoje pasje i kontynuować naukę w naszej placówce na pokazowe lekcje otwarte z przedmiotów zawodowych z zakresu: mechatroniki, automatyki, elektroniki,  informatyki i teleinformatyki.
Tematyka i terminy zajęć:
  •  Stwórz własną telewizję” (10 osób, wtorki: 10, 17, 24, 31 marzec w godzinach 8:30 – 9:30) - prowadzący Artur Nowocień
  • „Domowy Big Brother” (12 osób, piątek: 27 marzec w godzinach 8:00 – 11:45) - prowadzący: Wojciech Wojciechowski
  •  „Zbuduj własne urządzenie elektroniczne” (6 osób, czwartki: 12, 26 marzec w godzinach 9:00 – 10:00)
  • „Zbuduj COŚ w 3 D” (8 osób, piątek 27 marzec 10:00 – 11:00) - prowadzący: Marcin Migus
Prosimy o umożliwienie uczniom uczestnictwa w tych zajęciach.
Zapraszamy grupy zorganizowane  pod opieka nauczyciela.

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia pod numerem tel.  505-728-732 pani Karolina Czarnecka koordynator dni otwartych lub (48)3448116 (sekretariat szkoły) .