Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY uczniów klas ósmych szkół podstawowych  na zwiedzanie naszej szkoły oraz zapoznanie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021.

Prosimy o umożliwienie uczniom przybycia w następujących dniach 13 marca oraz 3 i 4 kwietnia w godzinach 9.00-15.00

9:50 i 11:45 Prezentacja dotycząca wyboru kształcenia prowadzona przez uczniów oraz ankieta dla uczniów.

Zostań teleinformatykiem, elektronikiem, mechatronikiem, automatykiem, programistą lub informatykiem.

Zobacz, jak to wygląda w praktyce:

  • „Stwórz własną telewizję”
  • „Zbuduj COŚ w 3 D”
  • „Domowy Big Brother”
  • „Co może zdziałać sprężone powietrze?”
  • „Szkolny esape room”
  • „Co można stworzyć z klocków lego?”
  • „Trudne przedmioty” wcale nie są takie skomplikowane – nauka przez zabawę:
  • „Matematyka na językach”
  • „Język angielski i niemiecki w grach i zabawach”
  • „Pokazy fizyczne”.

Dodatkowe atrakcje:

„Popisy samochodu elektrycznego”, pogadanki z uczniami, sekretne zakątki naszej szkoły, szkolny zespół muzyczny.

Serdecznie zapraszamy