My, nauczyciele Zespołu Szkół Elektronicznych dziękujemy wszystkim za wsparcie w tych trudnych dniach strajku. Szczególne podziękowania należą się rodzicom oraz uczniom, którzy nie szczędzą nam słów otuchy. Protestujemy, ponieważ zależy nam na szacunku dla naszego zawodu. W swej pracy przekazujemy nie tylko wiedzę, ale kształtujemy postawy życiowe i dbamy o wszechstronny rozwój młodych ludzi. Dlatego chcemy godnie zarabiać.

Nasz protest to walka nie tylko o lepsze płace, ale przede wszystkim o mądrą szkołę, w której nauczyciele będą doceniani, a uczniowie będą czuli się dobrze. Strajkujemy nie tylko dla siebie, ale także dla Was drodzy uczniowie i rodzice, prosimy o zrozumienie. Zmiany związane z reformą doprowadzą do ograniczenia możliwości rozwoju młodych ludzi i ich twórczego myślenia. Niepokoją nas wprowadzane zmiany w podstawach programowych i ramowych planach nauczania, które w przyszłości skutkować mogą degradacją szkolnictwa polskiego. Jeszcze raz prosimy o zrozumienie i wsparcie.

Hasło, które umieścili dla nas w swoim liście poparcia Sędziowie ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich ,,Iustitia": ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" w pełni oddaje nasze przekonania co do słuszności tego co robimy.

Strajkujący Nauczyciele

Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte