W dniu 26.03.2019 odbyły się po raz pierwszy w naszej szkole wykłady „CyberDay” zorganizowane przez Komisję Przedmiotów Informatycznych (KPI), Lokalną Akademię Cisco oraz uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych. W wykładach wzięli udział uczniowie z klas 1TE, 1TM, 1TMA. Celem „CyberDay” było przedstawienie aspektów przeciwdziałania cyber zagrożeniom oraz promowanie wśród uczniów certyfikowanych szkoleń CISCO z dziedziny Cyberbezpieczeństwa. Wykład wprowadzający do tematyki wygłosił p. Tomasz Marek.

Pierwszy CyberDay w Elektroniku dotyczył cyberhigieny czyli rutynowych działań podnoszące bezpieczeństwo online. Należą do nich min. używanie odpowiednich haseł oraz ich systematyczna zmiana, omijanie potencjalnie niebezpiecznych witryn, unikanie ściągania plików z podejrzanych źródeł, a także dbałość o aktualizację oprogramowania. Uczniowie klasy 3ti2 Rafał Guzowski, Dawid Kaczor i Paweł Paluch z klasy 3Ti3 wygłosili pogadanki na temat polityki haseł oraz „Twój Smartfon = Twoja tożsamość” dotyczący bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i zabezpieczeniach nowoczesnych smartfonów.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Mamy nadzieje, że organizacja „CyberDay” stanie się cykliczną imprezą z czasem rozwijaną na większą skalę, więc do zobaczenia.