Spotkanie z poezją 7 marca o godzinie 14.00 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z młodymi poetami uczniami naszej szkoły. Organizacją, przygotowaniem i prowadzeniem zajęły się Bożena Bakinowska – Marchewka, Małgorzata Piwowarczyk – Tkaczyk oraz dokumentacją fotograficzną Paweł Wach. Inspiracją do spotkania była twórczość Antoniego Sikory, który zaprezentował tomik poezji pt: „Alfa”.

Na zakończenie spotkania autor rozdawał tomiki z dedykacjami czytelnikom. Zaproszeni zostali również poeci, którzy swoją twórczością wzruszają, zadziwiają i pouczają: Aleksandra Łobodzińska, Jakub Kierasiński, oraz panie profesorki Małgorzata Piwowarczyk-Tkaczyk i Diana Tomaszewska: „POEZJA jest sposobem wyrażania siebie, opowiadania o życiu, a może przede wszystkim – budowania słowem relacji międzyludzkich, dlatego rozmawiajmy ze sobą POEZJĄ.” Tematem wierszy była: wiosna, miłość, kobieta, mężczyzna i inne tematy egzystencjalne. Publiczności bardzo podobały się prezentowane wiersze, żywo reagowała i nagradzała oklaskami występujących. Była miła, artystyczna atmosfera, która zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Pięknie rozmawialiśmy poezją.