Gdzie studiować? Jaką uczelnię wybrać? Czym się kierować przy wyborze studiów? Pasją, szansą rozwoju, przyszłymi zarobkami? Czy na rodzimej uczelni, czy może jednak poza granicami kraju? W czwartek 7 marca przyszli maturzyści mieli okazję posłuchać naszego ubiegłorocznego absolwenta Piotra Wydry. Bo któż lepiej opowie o studiowaniu na obczyźnie od tego, kto codziennie "zjada zęby" na tym terenie.

Piotr jest studentem Coventry University na kierunku Cyber Security. Z jego punktu widzenia warto podjąć wyzwanie i zaryzykować. Podczas krótkiej prezentacji przedstawił nam realia studiowania w Anglii. Opisał cała drogę, która doprowadziła go do miejsca, w którym się znajduje. Do jakiej agencji pośredniczącej między uczelniami w Anglii a przyszłymi studentami z Polski warto się zgłosić. Jakie dokumenty są potrzebne. Jak wybrać kierunek studiów i jaka jest ich struktura. Jak znaleźć lokum.

Co może i musi robić student w Anglii. Jak spędzać wolny czas. Co spakować. Jak szybko dorasta się do dorosłości i jak przezwyciężyć tęsknotę za bliskimi. Może ktoś z przyszłych absolwentów spróbuje. Według Piotra, to jedna z jego lepszych decyzji w życiu. Trzymamy zatem kciuki i życzymy samych sukcesów.