Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Gdzie studiować? Jaką uczelnię wybrać? Czym się kierować przy wyborze studiów? Pasją, szansą rozwoju, przyszłymi zarobkami? Czy na rodzimej uczelni, czy może jednak poza granicami kraju? W czwartek 7 marca przyszli maturzyści mieli okazję posłuchać naszego ubiegłorocznego absolwenta Piotra Wydry. Bo któż lepiej opowie o studiowaniu na obczyźnie od tego, kto codziennie "zjada zęby" na tym terenie.

Piotr jest studentem Coventry University na kierunku Cyber Security. Z jego punktu widzenia warto podjąć wyzwanie i zaryzykować. Podczas krótkiej prezentacji przedstawił nam realia studiowania w Anglii. Opisał cała drogę, która doprowadziła go do miejsca, w którym się znajduje. Do jakiej agencji pośredniczącej między uczelniami w Anglii a przyszłymi studentami z Polski warto się zgłosić. Jakie dokumenty są potrzebne. Jak wybrać kierunek studiów i jaka jest ich struktura. Jak znaleźć lokum.

Co może i musi robić student w Anglii. Jak spędzać wolny czas. Co spakować. Jak szybko dorasta się do dorosłości i jak przezwyciężyć tęsknotę za bliskimi. Może ktoś z przyszłych absolwentów spróbuje. Według Piotra, to jedna z jego lepszych decyzji w życiu. Trzymamy zatem kciuki i życzymy samych sukcesów.