Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W środę 6 marca w Amfiteatrze odbyła się gala podsumowująca V Forum Samorządów Uczniowskich w Radomiu. Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte został uznany za najlepszy w naszym mieście w roku szkolnym 2018/2019.

Pierwsza część tegorocznego Forum Samorządów Uczniowskich odbyła się w lutym br. w IV Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. dra. Tytusa Chałubińskiego. Wówczas odbyły się warsztaty, a biorąca w nich udział młodzież mogła dowiedzieć się o prawach i obowiązkach samorządu uczniowskiego, o tym jak być dobrym liderem oraz jak przeprowadzić skuteczną akcję w szkole. Następnie uczestnicy pracowali w grupach i rozwiązywali zadania przygotowujące ich do realizacji właściwych projektów. Całości spotkania towarzyszyła dyskusja, w której uczniowie wymienili się swoimi doświadczeniami.

Samorządy wylosowały również zadania, które miały na celu między innymi integrację środowiska szkolnego oraz zachęcenie do wspólnego działania na rzecz szkoły.

Druga część Forum, czyli Gala podsumowująca V Forum Samorządów miała na celu wyłonienie najlepszego SU. Po projekcji projektów przedstawiciele SU w kilku zdaniach opowiedzieli o przebiegu akcji. Prace oceniało jury w składzie: główna inspektor wydziału edukacji Renata Słoniewska-Seta, wicemarszałkini Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia Olga Tomczyk, nauczycielka języka polskiego z IV LO Monika Łukasiewicz oraz przedstawiciel gospodarza Gali Hubert Kaczmarczyk.

Organizatorem V Forum Samorządów Uczniowskich był Parlament Młodzieży Miasta Radomia, jednak nie odbyłoby się ono, gdyby nie nasi sponsorzy: Park Trampolin Jump World, Aquapark, Pizza Domino’s, Kino Helios, Fitness Platinium, Kawiarnia Otwarta, Fundacja Chałubińszczaków oraz Klub Osiedlowy „Ustronie”.

Pierwsze miejsce zajął Samorząd Uczniowski z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte, drugie z I LO im. Mikołaja Kopernika, trzecie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej im. Władysława Reymonta, a wyróżnienie otrzymał samorząd z II LO im. Marii Konopnickiej. Nagrody wręczył zwycięzcom wiceprezydent miasta Radomia Karol Semik.

Dzięki Forum Samorządów w wielu radomskich szkołach średnich można było zaobserwować różne inicjatywy: zaczynając od dni kultury międzynarodowej poprzez turnieje sportowe, czy festyny kulinarne. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że współpraca Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia wraz z Samorządami Uczniowskimi przynosi efekty. Głęboko wierzymy, że nie jest to koniec, a początek wspólnego działania na rzecz interesów radomskiej młodzieży.

Zobacz zdjęcia

dyplom