W środę 6 marca w Amfiteatrze odbyła się gala podsumowująca V Forum Samorządów Uczniowskich w Radomiu. Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte został uznany za najlepszy w naszym mieście w roku szkolnym 2018/2019.

Pierwsza część tegorocznego Forum Samorządów Uczniowskich odbyła się w lutym br. w IV Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. dra. Tytusa Chałubińskiego. Wówczas odbyły się warsztaty, a biorąca w nich udział młodzież mogła dowiedzieć się o prawach i obowiązkach samorządu uczniowskiego, o tym jak być dobrym liderem oraz jak przeprowadzić skuteczną akcję w szkole. Następnie uczestnicy pracowali w grupach i rozwiązywali zadania przygotowujące ich do realizacji właściwych projektów. Całości spotkania towarzyszyła dyskusja, w której uczniowie wymienili się swoimi doświadczeniami.

Samorządy wylosowały również zadania, które miały na celu między innymi integrację środowiska szkolnego oraz zachęcenie do wspólnego działania na rzecz szkoły.

Druga część Forum, czyli Gala podsumowująca V Forum Samorządów miała na celu wyłonienie najlepszego SU. Po projekcji projektów przedstawiciele SU w kilku zdaniach opowiedzieli o przebiegu akcji. Prace oceniało jury w składzie: główna inspektor wydziału edukacji Renata Słoniewska-Seta, wicemarszałkini Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia Olga Tomczyk, nauczycielka języka polskiego z IV LO Monika Łukasiewicz oraz przedstawiciel gospodarza Gali Hubert Kaczmarczyk.

Organizatorem V Forum Samorządów Uczniowskich był Parlament Młodzieży Miasta Radomia, jednak nie odbyłoby się ono, gdyby nie nasi sponsorzy: Park Trampolin Jump World, Aquapark, Pizza Domino’s, Kino Helios, Fitness Platinium, Kawiarnia Otwarta, Fundacja Chałubińszczaków oraz Klub Osiedlowy „Ustronie”.

Pierwsze miejsce zajął Samorząd Uczniowski z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte, drugie z I LO im. Mikołaja Kopernika, trzecie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej im. Władysława Reymonta, a wyróżnienie otrzymał samorząd z II LO im. Marii Konopnickiej. Nagrody wręczył zwycięzcom wiceprezydent miasta Radomia Karol Semik.

Dzięki Forum Samorządów w wielu radomskich szkołach średnich można było zaobserwować różne inicjatywy: zaczynając od dni kultury międzynarodowej poprzez turnieje sportowe, czy festyny kulinarne. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że współpraca Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia wraz z Samorządami Uczniowskimi przynosi efekty. Głęboko wierzymy, że nie jest to koniec, a początek wspólnego działania na rzecz interesów radomskiej młodzieży.

dyplom