Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniach 22-24.10.2018 r. odbyły sie XXX Radomskie Dni Techniki organizowane przez Radomską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT w Radomiu. Jest nam miło poinformować, że decyzją Kapituły Radomskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Radomiu Nagrodę I stopnia "Radomski Laur Techniki" w kategorii Nauka i Oświata za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne oraz wdrożeniowe na rzecz nowoczesnych rozwiązań technologicznych w transporcie otrzymał dr hab. inż. Marcin Chrzan prof. UTH Radom.

W trakcie uroczystosci zostały wręczone także nagrody dla Laureatów tegorocznego regionalnego etapu konkursu "Młody innowator". I nagrodę otrzymali uczniowie naszej szkoły Jakub Towarek z kl. 4TI1, Dawid Sygocki z kl. 4TI1, Milena Grzyb z kl. 4TI2, Bartłomiej Soból z kl. 4TTI oraz Michał Nowakowski z kl. 2TM1, którzy pod opieką Sławka Sokołolwskiego wykonali projekt praktyczny "Moja zguba - szkolny plecak z systemem bezpieczeństwa i alarmowym powiadomieniem GPS zasilany energią słoneczną". Po części oficjalnej miały miejsce prezentacje wykładów dotyczących tematyki 100 Lecia Niepodległości RP w aspekcie techniki a także tematyki współczesnej elektromobilności. Wykład p.t. "Elektromobilność w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu' wygłosił mgr inż. Sławomir Sokołowski prezentując wraz z uczniami między innymi nasz szkolny samochód elektryczny wykonany w ramach wewnątrzszkolnego projektu edukacyjnego "Uczniowie Elektronika twórcami samochodu elektrycznego zasilanego energia słoneczną". Laureatom nagród sedecznie gratulujemy.