ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie monter elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania elementów i układów elektronicznych na płytkach drukowanych, montowania podzespołów i układów elektronicznych w urządzeniach, instalowania i konserwowania urządzeń elektronicznych.

W dniach 22-24.10.2018 r. odbyły sie XXX Radomskie Dni Techniki organizowane przez Radomską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT w Radomiu. Jest nam miło poinformować, że decyzją Kapituły Radomskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Radomiu Nagrodę I stopnia "Radomski Laur Techniki" w kategorii Nauka i Oświata za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne oraz wdrożeniowe na rzecz nowoczesnych rozwiązań technologicznych w transporcie otrzymał dr hab. inż. Marcin Chrzan prof. UTH Radom.

W trakcie uroczystosci zostały wręczone także nagrody dla Laureatów tegorocznego regionalnego etapu konkursu "Młody innowator". I nagrodę otrzymali uczniowie naszej szkoły Jakub Towarek z kl. 4TI1, Dawid Sygocki z kl. 4TI1, Milena Grzyb z kl. 4TI2, Bartłomiej Soból z kl. 4TTI oraz Michał Nowakowski z kl. 2TM1, którzy pod opieką Sławka Sokołolwskiego wykonali projekt praktyczny "Moja zguba - szkolny plecak z systemem bezpieczeństwa i alarmowym powiadomieniem GPS zasilany energią słoneczną". Po części oficjalnej miały miejsce prezentacje wykładów dotyczących tematyki 100 Lecia Niepodległości RP w aspekcie techniki a także tematyki współczesnej elektromobilności. Wykład p.t. "Elektromobilność w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu' wygłosił mgr inż. Sławomir Sokołowski prezentując wraz z uczniami między innymi nasz szkolny samochód elektryczny wykonany w ramach wewnątrzszkolnego projektu edukacyjnego "Uczniowie Elektronika twórcami samochodu elektrycznego zasilanego energia słoneczną". Laureatom nagród sedecznie gratulujemy.