Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Zostały ogłoszone wstępne wyniki kolejnej edycji Konkursu na innowacje techniczne dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich organizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Wśród wyróżnionych oraz zakwalifikowanych do finału Konkursu znalazły się tym razem 2 zespoły uczniów naszej szkoły:

revcoll.com

Przemysław Lis - 4TE1,

 • Michał Olczykowski - 4TE1,
 • Sebastian Stępień - 4TE1,
 • Szymon Kajdan - 4TE1,
 • Jakub Michalski - 3Ti2,
 • Michał Ługowski - 3Ti2,
 • Maciej Jaśkiewicz - 3Ti2,
 • Damian Pożyczka 3Ti2,
 • Patryk Pajączkowskiz 3Ti2.

Pierwszy zespół przygotował temat projektu: Interaktywny mikroprocesorowy system dozoru i zarządzania gospodarstwem pszczelarskim natomiast drugi zespół: System automatycznego pomiaru i monitorowania kwasowości gleby. Po wykonaniu przez zespoły prototypów urządzeń zostaną one zaprezentowane w finale przed Jury konkursowym 15 grudnia 2015 r. w Warszawie.

Do finału Konkursu zakwalifikowano następujące projekty innowacji:

 • Interaktywny mikroprocesorowy system dozoru i zarządzania gospodarstwem pszczelarskim (Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu);
 • System automatycznego pomiaru i monitorowania kwasowości gleby (Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu);
 • Masowa śmierć pszczół - globalnym problemem (Zespół Szkół w Mszczonowie);
 • Pogotowie analityczne czyli szybka, solidna i profesjonalna usługa w zakresie badań analitycznych dla rolnictwa (Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle;
 • Obora jako źródło energii (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie);
 • Inteligentny system magazynowania zbiorów rolnych (Zespół Szkół Technicznych w Radomiu);
 • Stabilizator wilgotności gruntu (Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Płocku);
 • Innowacyjna taczka (Zespół Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim);
 • Sterowana łódka do nęcenia ryb na wodach stojących (Zespół Szkół Licealnych i Technicznych Nr 1 w Warszawie);
 • Wielofunkcyjna socjalno-rekreacyjna zagroda dla psa (Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle).

Naszym finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Sławek Sokołowski - opiekun zespołów