Kwalifikacje zawodowe według nowej podstawy programowej:

• EE.03 Montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych
  • EE.22 Eksploatacja urządzeń elektronicznych

Języki nauczania: język angielski, niemiecki

Elektronika – dziedzina techniki i nauki zajmującą się wytwarzaniem i przetwarzaniem sygnałów w postaci prądów i napięć elektrycznych lub pól elektromagnetycznych, obsługą, konstruowaniem i naprawą urządzeń elektronicznych, przyrządów pomiarowych, aparatury medycznej oraz sprzętu powszechnego użytku (telewizory, monitory, magnetowidy, radioodbiorniki, telefony komórkowe oraz komputery).

Uczeń kierunku technik elektronik podczas procesu kształcenia zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu:

• projektowania i wykonania instalacji sieci TVSat, TV naziemnej i kablowej,
  • projektowania i wykonania instalacji lokalnych sieci komputerowych oraz administrowania tymi sieciami,
  • projektowania i wykonania instalacji systemów automatyki przemysłowej,
  • urządzeń kontroli dostępu i zabezpieczeń,
  • projektowania i wykonania systemów monitoringu TV i IPTV,
  • programowania,
  • użytkowania i eksploatacji urządzeń elektronicznych,
  • instalowania oprogramowania specjalistycznego,
  • serwisu urządzeń elektronicznych.

Nauka w technikum trwa cztery lata, kończy się maturą i egzaminem zawodowym, po zdaniu którego uzyskasz bardzo atrakcyjny zawód technik elektronik. Masz też możliwość dalszego kontynuowania nauki na wyższych uczelniach.

Podstawa programowa dla zawodu technik elektronik