Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Zapraszamy zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu na projekty innowacji dotyczących rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich organizowanego przez polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie przy wsparciu Firmy Monsanto.

Celem konkursu jest umożliwienie młodzieży realizacji własnych pomysłów w zaresie innowacyjnych rozwiazań powiązanych z szeroko pojętym rolnictwem oraz rozwojem obszarów wiejskich. Pomysły na innowacje mogą dotyczyć zarówno kwalifikacji zawodowych zdobywanych w szkole, jak również pozaszkolnych zainteresowań uczniów. Będące przedmiotem konkusu pomysły mogą dotyczyć takich obszarów jak: uprawa roślin, hodowla, mechanika, agroturystyka, melioracja, energia odnawialna, sadownictwo, budownictwo, itp.

Uczniowie w grupach (minimum 4-osobowych) będą mieli za zadanie opracować nowy pomysł lub zmodyfikować istniejący a także wykonać prototyp dotyczącego go urządzenia lub modelu.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody finansowe. Terminy wysyłania pisemnych zgłoszeń zawierających opis pomysłu mija 30 października 2015 r. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym laureatami poprzedniej edycji tego konkursu byli uczniowie i uczennice naszej szkoły: Magdalena Ziętek, Julita Warchoł, Jakub Tomczyk oraz Piotr Kowalczyk z klasy 3TI1. Zaprojektowali oni oraz wykonali "Mobilny ekologiczny solarny system nawadniania upraw rolnych wraz z modułem awaryjnego zasilania gospodarstwa wiejskiego energią elektryczną".

Więcej informacji na temat wszystkich edycji konkursu można znaleźć na: http://www.pcyf.org.pl/index.php?s1=programy&s2=realizowane&s3=konkurs_na_innowacje&s4=poprzednie_edycje Zainteresowanych uczniów wraz z pomysłami prosimy o zgłaszanie się do p. Sławomira Sokołowskiego s. 314.