W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych „AKTYWNA TABLICA”.

Dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymaliśmy zostało zakupionych pięć laptopów z oprogramowaniem. Nauczyciele wszystkich przedmiotów będą mogli wykorzystywać zakupiony sprzęt podczas prowadzonych zajęć w celu zwiększenia ich atrakcyjności.

W szkole został powołany zespół ds. TiK wraz z koordynatorem, którego zadaniem jest wspieranie organizacji pracy szkoły z wykorzystaniem TiK oraz odpowiadanie za szkolenia w zakresie planowania nauczania i strategii dotyczących zmiany metod i technik nauczania z podających na aktywizujące.

Realizując założenia projektowe, rozpoczęto współpracę z Zespołem Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego Hubala w Radomiu i z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Reymonta w Radomiu tworząc „Międzyszkolną sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK”.

 

„Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK” Szkoły uczestniczące w sieci:

Zespół Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu

e-kordynator · Patrycja Wlazło Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. · Dariusz Motyka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

e-kordynator · Aneta Wojtan Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomiu

e-kordynator Marzena Kaim Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Harmonogram działań - Aktywna Tablica w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu 2020/2021

 

Scenariusze lekcyjne

Scenariusz lekcji z języka angielskiego

Scenariusz lekcji z języka niemieckiego

Scenariusz lekcji z układów cyfrowych