Maksymalna do uzyskania suma punktów wynosi 200.

Na sumę punktów decydujących o przyjęciu do szkoły składać się będą:

a) 100 punktów - liczba punktów możliwych do uzyskania za egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum. Szczegółowe wyniki egzaminu wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu:

• języka polskiego,
  • historii i wiedzy o społeczeństwie,
  • matematyki,
  • przedmiotów przyrodniczych: geografii, biologii, chemii, fizyki,
  • języka nowożytnego na poziomie podstawowym,

należy wynik procentowy z zakresu przeliczać na punkty przyjmując współczynnik 0,2 np. uczeń uzyskał z matematyki wynik - 70%, 70x0,2=14 punktów w rekrutacji.

b) 100punktów - punkty uzyskane za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych w statucie szkoły (matematyki, języka obcego, informatyki) oraz za inne osiągnięcia ucznia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum.

Sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego, matematyki, języka obcego i informatyki:

• Celujący - 20 punktów
  • Bardzo dobry - 16 punktów
  • Dobry - 12 punktów
  • Dostateczny - 8 punktów
  • Dopuszczający - 2 punkty

Sposób przeliczania na punkty osiągnięć ucznia wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum:

• 13 punktów – za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie, którego program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej o najmniej jednego przedmiotu, lub za tytuł laureata innego konkursu, organizowanych przez kuratora oświaty co najmniej na szczeblu wojewódzkim - zasady organizacji tych konkursów określone zostały w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U. Nr 13, poz.125). Finalista lub laureat więcej niż jednego konkursu uzyskuje 13 punktów,
  • 7 punktów - za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie organizowanym przez kuratora oświaty - zasady organizacji tych konkursów i olimpiad określone zostały w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U. Nr 13, poz.125). Finalista więcej niż jednego konkursu uzyskuje 7 punktów. W przypadku przyznania 13 punktów nie przyznaje się 7 punktów,
  • 5 punktów – niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół, co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim,
  • 2 punkty – niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół, co najmniej na szczeblu powiatowym (w przypadku przyznania 5 punktów za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim nie przyznaje się 2 punktów za osiągnięcia na szczeblu powiatowym),
  • 2 punkty - za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu lub środowiska szkolnego, 2 punkty - za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem,
  • do 6 punktów za średnią arytmetyczną zaokrągloną do trzech miejsc po przecinku, uzyskaną z obowiązkowych zajęć edukacyjnych i dodatkowych zajęć edukacyjnych, wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz religii lub etyki (w przypadku braku oceny z wymienionych wyżej zajęć edukacyjnych, zajęć tych nie uwzględnia się przy obliczaniu średniej arytmetycznej).

Przy obliczaniu średniej arytmetycznej przyjmuję się następujące wartości punktowe ocen:

• Celujący - 6 punktów
  • Bardzo dobry - 5 punktów
  • Dobry - 4 punkty
  • Dostateczny - 3 punkty
  • Dopuszczający - 2 punkty

Do 4 - letniego technikum przyjmowani będą kandydaci, którzy zakwalifikowali się w wyniku postępowania kwalifikacyjno - rekrutacyjnego, uzyskali najwyższą liczbę punktów w ramach zaplanowanych miejsc oraz potwierdzili wolę podjęcia nauki w szkole:

• technik informatyk nie mniej niż 80 pkt przy czym komisja rekrutacyjna może obniżyć próg punktowy w zależności od liczby kandydatów w ramach zaplanowanych miejsc,
  • technik teleinformatyk nie mniej niż 70 pkt przy czym komisja rekrutacyjna może obniżyć próg punktowy w zależności od liczby kandydatów w ramach zaplanowanych miejsc,
  • technik elektronik nie mniej niż 70 pkt przy czym komisja rekrutacyjna może obniżyć próg punktowy w zależności od liczby kandydatów w ramach zaplanowanych miejsc,
  • do 3 - letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej przyjmowani będą kandydaci, którzy zakwalifikowali się w wyniku postępowania kwalifikacyjno-rekrutacyjnego, uzyskali nie mniej niż 30pkt (przy czym komisja może obniżyć próg punktowy w zależności od liczby kandydatów, w ramach zaplanowanych miejsc) oraz potwierdzili wolę podjęcia nauki w szkole.