Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

I. PODSTAWA PRAWNA Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, Nr 373,poz. 2703 i Nr 281, poz.2781, z 2005r. Nr 17,poz.141,Nr 94,poz.788, Nr 122,poz.1020,Nr 131, poz. 1091, Nr167,poz.1400 i Nr 249,poz.2104 oraz z 2006r. Nr 144, poz.1043) Ustawa z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (dz.U.z 2004r.Nr 256,poz2572 i Nr 273, poz.2703 z późniejszymi zmianami)

II.POSTANOWIENIA OGÓLNE Zgodnie z przepisem art.90g ust. 1,ust.6, ust.9, ust.10 i ust. 11 ustawy o systemie oświaty:

1. Szkoła może udzielać stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe.

2. Stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe przyznaje dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, w ramach środków przyznanych przez organ prowadzący na ten cel w budżecie szkoły.

3. Dyrektor szkoły powołuje w szkole komisję stypendialną.

4. Wysokość stypendium ustala dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii komisji stypendialnej i rady pedagogicznej oraz w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.

5. Stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe jest wypłacane raz w okresie (semestrze).

6. Stypendium za wyniki w nauce i za osiągnięcia sportowe nie wykluczają się wzajemnie.

III. WARUNKI OTRZYMANIA STYPENDIUM Zgodnie z przepisem art.90g ust.2 , ust. 3 i ust.7,:

1. Stypendium za wyniki w nauce może być przyznane uczniowi, który uzyskał wysoką średnią ocen w okresie (semestrze) poprzedzającym okres (semestr), w którym przyznaje się to stypendium, a stypendium za osiągnięcia sportowe może być przyznane uczniowi, który uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu co najmniej międzyszkolnym.

2. O przyznanie stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe uczeń może ubiegać się nie wcześniej niż po ukończeniu pierwszego okresu (semestru) nauki w danym typie szkoły.

3. Średnią ocen, o której mowa w pkt 2, ustala komisja stypendialna, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego.

IV. KRYTERIA OTRZYMANIA STYPENDIUM

1. Stypendium za wyniki w nauce może otrzymać uczeń, który nie ma śródrocznych (rocznych) ocen niedostatecznych, uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, oraz średnią ocen:

1) nie niższą niż 4,75 dla stypendium I stopnia,

2) 4,5-4,74 dla stypendium II stopnia

3) 4,0-4,49 dla stypendium III stopnia.

4) 3,5-3,99 dla stypendium IV stopnia.

Oblicza się średnią arytmetyczną wszystkich śródrocznych (rocznych) ocen z nauczanych przedmiotów wpisanych do arkusza ocen za semestr.

2. Stypendium za osiągnięcia sportowe – może otrzymać uczeń, który spełnia łącznie następujące warunki:

1) nie powtarzał klasy;

2) uzyskał ocenę z zachowania co najmniej dobrą,

3) nie ma ocen niedostatecznych śródrocznych (rocznych),

4) reprezentując szkołę uzyskał udokumentowane wysokie wyniki sportowe i:

a. jest medalistą zawodów na szczeblu międzyszkolnym, powiatowym lub okręgowym-stypendium III stopnia;

b. jest medalistą zawodów na szczeblu wojewódzkim -stypendium II stopnia,

c. jest finalistą zawodów na szczeblu krajowym -stypendium I stopnia,

d. uczeń, który uzyskał wysokie wyniki w kilku dyscyplinach sportowych, otrzymuje stypendium za najwyższe osiągnięcie.

V. TRYB I TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW

1. Stypendium za wyniki w nauce przyznawane jest „ z urzędu”( uczeń nie składa wniosku o te stypendia).

2. Wniosek o stypendium za osiągnięcia sportowe składa uczeń do wychowawcy klasy. Wymagane jest dołączenie dokumentacji potwierdzającej uzyskane wyniki.

3. Zgodnie z art.90g ust.8, wychowawca klasy składa do Komisji Stypendialnej:

a. wniosek , który sporządza w oparciu o wyniki klasyfikacji śródrocznej (rocznej), o przyznanie stypendium za wyniki w nauce dla uczniów swojej klasy,

b. wnioski, które wpłynęły od uczniów, o przyznanie stypendium za osiągnięcia sportowe.

4. Wnioski składa się za pośrednictwem sekretariatu szkoły.

5. Wzory wniosków stanowią załączniki Regulaminu.

6. Komisja stypendialna przekazuje wnioski wraz ze swoją opinią dyrektorowi szkoły.

7. Nieprzekraczalne terminy składania wniosków o stypendium: - do końca września za semestr II, - do końca lutego za semestr I.

VI. TERMINY ROZPATRYWANIA WNIOSKÓW Przewiduje się rozpatrywanie wniosków w dwutygodniowym terminie, począwszy od daty kończącej termin składania wniosków.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE Lista uczniów, którym przyznano stypendium ogłaszana jest publicznie poprzez:

• Radiowęzeł szkolny;

• Wywieszenie w gablocie na korytarzu szkolnym;

• Umieszczenie na stronie internetowej szkoły.

Wnioski złożone po upływie terminów wymienionych w p.V.pkt7 niniejszego Regulaminu oraz nieudokumentowane wnioski o stypendia za osiągnięcia sportowe nie będą rozpatrywane.

Załączniki do pobrania